Aktualności

Ze sztandarem im do twarzy

Nasi uczniowie nie tylko w czasie roku szkolnego aktywnie uczestniczą w różnych konkursach, zawodach, imprezach, akcjach, ale również w dni wolne od nauki. Dotyczy to w szczególności chłopców, którzy pełnią służbę przy sztandarze szkoły. To wbrew pozorom trudna, czasem męcząca „praca”, której nie każdy by podołał. Przede wszystkim trzeba mieć odpowiednią postawę, silną wolę, 

być wytrzymałym, skupionym i mieć wolny czas wtedy, gdy inni mogą oddać się wypoczywaniu. Oprócz uroczystości szkolnych, takich jak: rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego ,ślubowania klas pierwszych, maturalnych, czy kończących zawodowych, apeli i uroczystości szkolnych, młodzi Panowie uczestniczą ZAWSZE w mszach świętych z okazji 11 listopada i 3 maja oraz innych okolicznościowych wydarzeniach. I właśnie w takiej imprezie Szymon, Mateusz i Leszek uczestniczyli 10 lipca, kiedy to 70-lecie istnienia świętował bytowski CECH. Nie licząc pocztu sztandarowego bytowskiego CECHU i Urzędu Miasta w Bytowie byliśmy jedyną instytucją, szkołą, która w kilkugodzinnych obchodach brała udział. A wszystko to w dość niesprzyjającym dla uczniów czasie, czyli w trakcie trwania Dni Bytowasmiley Jednak na chłopców z III TS można liczyć, więc i tym razem nie zawiedli. Przed obecnym składem pocztu sztandarowego ostatni rok wypełniania swojej misji i liczymy, że pasji, chęci im nie zabraknie.

Joomla 3 templates
Monday the 17th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów