Aktualności

Tydzień z życia ucznia… naszej Mundurówki

Ostatnie tygodnie są pracowite dla uczniów naszej mundurówki.

Zaczęło się miesiąc  temu i trwa w najlepsze do tej pory.  Mianowicie wówczas otwarto punkt masowych szczepień w Zespole Szkół Usługowo- Ekonomicznych w Bytowie. Nasi uczniowie zostali zaproszeni do pomocy i ze swoich zadań wywiązują się bez zarzutu. W dniu szczepień 3-4 naszych uczniów z klas mundurowych dzielnie stoi na swoich punktach, gdzie przekazują informacje osobom szczepiącym się oraz udzielają wskazówek. Brawa dla wszystkich, którzy pomagają innym osobom!!!

Tydzień temu 24 uczniów i kilku absolwentów brało udział w 3- dniowym szkoleniu, które odbyło się w Niezabyszewie. Nasi Strzelcy zostali uhonorowani odznaką strzelecką- Gryfem, uczestniczyli w Walnym Spotkaniu Członków Strzeleckiej Obrony Wybrzeża oraz zgłębiali tajniki zielonej i czarnej taktyki. Jak zwykle działo się, co niemiara.

1 czerwca z kolei skorzystaliśmy z możliwości wzięcia udziału w festynie charytatywnym połączonym z Dniem Dziecka. Tego dnia zbierane były pieniądze dla rodziny Państwa Ćwieków, którzy do w miarę normalnego funkcjonowania (trzy osoby na wózkach inwalidzkich, a ojciec po zawale)potrzebują dużego samochodu. My zaprezentowaliśmy się 3- krotnie. Najpierw był pokaz musztry z wykorzystaniem karabinów. Nasi absolwenci (Iza, Amelia, Klaudiusz i Bartosz) wykonali go w sposób brawurowy. Następnie Klaudiusz dowodził dwunastką młodszych kolegów, a w zasadzie jednym kolega i 11 koleżankamiJ Musztra na rozkazy też wyszła nam bardzo dobrze. I na koniec coś zupełnie nietypowego, czyli taniec country. O dziwo- przypadł on najbardziej do gustu licznej widowni. Bawić się to my też potrafimy!

Na koniec tego tygodnia pełnego wrażeń 11 uczniów- Strzelców udało się na Półwysep Helski, aby wziąć udział w dwudniowym szkoleniu, którego punktem kulminacyjnym była obsługa podczas uroczystości Bożego Ciała. Procesja owa przeszła ulicami Helu, a nasi uczniowie nieśli feretron, stali na warcie przy ołtarzach i kierowali ruchem. Poza tym się szkolili. Apogeum miało być zdobycie Góry Szwedów, ale zmęczenie tym razem triumfowało. Ale ciężki tzw. test psychola udało się przetrwać. Do tego udało się zwiedzić pełne tajemnic Muzeum Obrony Wybrzeża.  

Cały czas przypominamy, że wszystkie nasze aktywności można znaleźć na facebooku:

 

 

Joomla 3 templates
Monday the 17th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów