Aktualności

„Piątka dla Marszałka”- ZAPROSZENIE NA KONKURS WIEDZY O PIŁSUDSKIM

W imieniu Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie, Rady Rodziców działającej przy ZSP w Bytowie oraz Komendanta Strzeleckiej Obrony Wybrzeża, gorąco zapraszamy uczniów klas VIII szkół podstawowych oraz naszych uczniów ZSP w Bytowie do wzięcia udziału w Drugim Konkursie Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim, który organizujemy w przededniu 86. rocznicy śmierci Marszałka, która przypada 12 maja 2021 roku.

To nasze drugie podejście do Konkursu o jednej z najważniejszych postaci w historii państwa polskiego jaką niewątpliwie był Józef Piłsudski. W zeszłym roku Konkurs, którego podtytuł brzmi „Marszałek na trudne czasy” cieszył się sporym zainteresowaniem i udział w nim wzięło ponad 30 osób. Liczymy, że i tym razem będzie podobnie. 

Szczegóły znajdują się w Regulaminie, który podsyłamy w załączniku, ale pragniemy nadmienić, że nasza zabawa intelektualno-artystyczno- fizyczna polega na przygotowaniu plakatu/grafiki, pokonaniu dystansu 5 km i rozwiązaniu testu wiedzy o Józefie Piłsudskim na przygotowanej do tego platformie.   

Głównym powodem organizowania Konkursu o Marszałku Piłsudskim jest kultywowanie pamięci o naszych Ojcach Niepodległości oraz zmotywowanie młodzieży do aktywności fizycznej.

Oprócz tego u nas w szkole (w klasach mundurowych Liceum Ogólnokształcącego) funkcjonuje od ponad roku oddział kaszubski Strzeleckiej Obrony Wybrzeża, który niedawno wszedł w skład Związku Piłsudczyków RP. 

A Strzelcy wywodzą się wprost z tradycji II RP, kiedy to Józef Piłsudski zakładał organizacje strzeleckie. 

Bieżące informacje na temat konkurs będą publikowane na fanpejdżu fejsbukowym Mundurówka- ZSP Bytów. 

Regulamin konkursu >>>klik<<<

PS . W razie wątpliwości, czy pytań zapraszam do kontaktu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub telefonicznie 533 072 298

Joomla 3 templates
Monday the 17th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów