Aktualności

POLSKA AKCJA HUMANITARNA

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski przystąpił do współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Staramy się o uzyskanie zaszczytnego tytułu- SZKOŁY  HUMANITARNEJ, realizując przez cały rok zadania wyznaczone przez PAH.

Jednym z  zadań jest merytoryczne przygotowanie do realizacji projektu. W tym celu koordynatorki projektu, Lidia Jakubowska i Agnieszka Reszka, uczennice klasy II LO szkoliły się w Toruniu w ostatnim tygodniu lutego wraz ze swoimi opiekunkami: Haliną Sałdan i Beatą Sandak.

Trzy dni spotkań z młodzieżą z całej Polski i fachowe warsztaty z pracownikami PAH pozwolił spojrzeć na szkołę w pojęciu globalnym. Jak mówią uczestniczki: - ze szkolenia wróciłyśmy z głowami pełnymi pomysłów, jak zmienić nasz stosunek do środowiska, krajów globalnego południa. Wiemy, że siła tkwi we wspólnym działaniu i dojrzałej, odpowiedzialnej świadomości.

Trzymamy kciuki za ich zaangażowanie,entuzjazm i wiarę, że świat może być lepszy jeśli tego będziemy chcieli!

 

Joomla 3 templates
Tuesday the 24th. Copyright © 2011-2017 ZSP Bytów